Filozofia

Myślimy o modzie w kryteriach lat, nie miesięcy.

Przedłużając życie ubrań o zaledwie 9 miesięcy zmniejszamy ich ślad węglowy nawet o 30%*. Bazując na idei gospodarki cyrkularnej, zdecydowałyśmy się na użycie tkanin wtórnych do naszych kolekcji. To radykalne podejście gwarantuje natychmiastowe obniżenie emisji dwutlenku węgla oraz niemalże całkowicie eliminuje potrzebę użycia wody w procesie produkcji tkanin.

 

Prawdziwe zmiany zaczynają się od nas.

Nie tworzymy bezpańskich ubrań. Chcemy, aby miały właściciela, który będzie je nosić i o nie dbać. Dlatego zaczynamy naszą pracę w momencie złożenia zamówienia. W ciągu dwóch tygodni od potwierdzenia zakupu, Twój wybrany model zostanie stworzony w jednej z polskich szwalni. Do jego produkcji, wykorzystamy między 3-7 par męskich dżinsów z rynku wtórnego i tym samym zaoszczędzimy między 10, a 30 tysięcy litrów wody.**

 

Zachęcamy do nie zwracania zamówienia. Wybierając Dioxide Denim, proaktywnie zwalczasz globalny kryzys cieplarniany i promujesz świadomą konsumpcję.

 

Do każdego zamówienia dołączymy dokładny opis Twojego modelu. Dowiesz się z niego ile par męskich spodni zostało zużytych do jego produkcji i ile litrów wody zostało uratowanych dzięki Twojemu radykalnemu podejściu do zakupów.

 

Gratulujemy! Matka Ziemia jest z Ciebie dumna.

 

*Raport WRAP

**Do produkcji jednej pary dżinsów, zużywa się średnio 10 tysięcy litrów wody.

***Gwarantujemy unikatowy wygląd! Z uwagi na wykorzystanie tkanin wtórnych, każdy model może delikatnie różnić się odcieniem.